Kujawy zimą? Każdy znajdzie coś dla siebie!

Zimowa aura, która na dobre rozgościła się w naszej codzienności sprawia, że o wycieczkach myślimy o wiele mniej. A niesłusznie, bo każdy region ma do zaoferowania bardzo dużo ciekawych miejsc. Kujawy nie są tutaj wyjątkiem. Wolisz wycieczkę krajoznawczą, wizytę w SPA a może kolację w romantycznej scenerii?

Spacerem po Bydgoszczy

To jedno z największych miast w regionie, ma turystom bardzo dużo do zaoferowania. W grudniu koniecznie zobacz bydgoski Jarmark Bożonarodzeniowy. Znajdziesz tam nie tylko doskonałe potrawy regionalne i rozgrzewające napoje. W jednym miejscu masz również do wyboru przepiękne rękodzieło, którego nie znajdziesz w żadnej innej części kraju.

Dodatkowe atrakcje skierowane są do najmłodszych uczestników. Spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz wioską towarzyszących mu elfów z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Dla nich również przygotowano wystąpienia teatralne oraz liczne animacje. Spacer w ogrodzie świateł, zwłaszcza po zmroku i aurze delikatnie padającego śniegu, zachwyci nie tylko dzieci.

Jeżeli planujesz wycieczkę z wyprzedzeniem, koniecznie zapisz się na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Dzięki takiej podróży nie tylko poznasz dobrze historię całego miasta, ale i wszystkie najfajniejsze miejsca. Spacer po mieście w takim towarzystwie kończy zazwyczaj rozgrzewająca herbata z rumem, w najstarszej karczmie w Bydgoszczy. Ponoć, bywał tam sam Pan Twardowski!

Do SPA w Ciechocinku

Ciechocinek niezmiennie kojarzy się ze zdrowotnym wyjazdem do sanatorium. Jednak w tym miasteczku doskonale funkcjonują również SPA o różnej tematyce zdrowotnej. Warto więc, gdy za oknem zimowa plucha, wybrać się na weekend w takie miejsce. Zabiegi relaksacyjne i zdrowotne, do tego sauna i bogata oferta atrakcji zadowoli właściwie każdego. Kąpiele w basenie solankowym, konsultacja lekarska czy codzienna gimnastyka w basenie solankowym to miły dodatek do całego pobytu. Aż szkoda z tego nie skorzystać!

Zimowa wyprawa do początków Polski

Jeżeli masz do dyspozycji cały weekend, również zimą możesz wybrać się na wycieczkę krajoznawczą po Kujawach. Podróż warto zacząć od Parku Dinozaurów w Rogowie. Będąc już w okolicy, koniecznie zobacz Gniezno, a w szczególności Katedrę oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego. Kolejny dzień przeznacz na Lednicę, która w okresie zimowym robi kolosalne wrażenie. Nie zapominaj o Wyspie Ostrów Lednicki a także o Wielkopolskim Parku Etnograficznym. Ostatni dzień z tego aktywnego weekendu przeznacz na Biskupin. Jest on czynny również w okresie zimowym, a jeżeli pogoda dopisuje, można również załapać się na rejs statkiem w malowniczej scenerii. Będąc w tej okolicy, podjedź również do Wenecji i jej Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Jeżeli chcesz zobaczyć na własne oczy modrzewiowy kościół, wracając z wojaży, podjedź jeszcze do Gąsawy. Przy odrobinie szczęścia, spotkasz tam przewodnika, który z chęcią opowie o wszystkich najciekawszych atrakcjach tego miejsca.

Stawiasz na sport? Podjedź do Solca Kujawskiego!

Ostatnia propozycja jest skierowana głównie do miłośników aktywnego wypoczynku. W mieście znajdziesz sporo obiektów sportowych, znajdujących się właściwie blisko siebie. Jest tam nie tylko Park Wodny, ale i kręgielnia, sauna a nawet siłownia. Każdy wielbiciel sportu znajdzie tu coś miłego. Przy Parku Wodnym, dostępny jest również kompleks basenowy, do dyspozycji od wczesnych godzin porannych do wieczornych.

Gdy jednak wolisz bardziej kameralne okoliczności, poszukaj w bogatej bazie agroturystycznej. Przytulne chaty z trzaskającym w kominku ogniem to coś, co jest marzeniem niejednego z nas w zimowe dni. Zafunduj sobie więc taki weekend i spędź miło czas na Kujawach!