Kaszubskie atrakcje: Krokowa

Kaszuby to niezwykła kraina, po której wycieczki nigdy się nie nudzą. Tu czekają na turystów malownicze miasteczka i spokojne wioski, które przyciągają cennymi zabytkami i piękną okolicą. Kaszuby to turystyczny raj, na terenie którego dogodne warunki do wypoczynku znajdą miłośnicy ludowej kultury i przyrody. Gdzie warto się zatrzymać na dłużej w czasie wycieczki po tym obszarze? Wśród wielu ważnych punktów na turystycznej mapie tego regionu coraz ważniejsze miejsce zajmuje Krokowa. Dlaczego? Bo tu czeka jedna z najpiękniejszych rezydencji w tej części Polski. Należąca niegdyś do Krokowskich siedziba w latach 90. XX wieku została pięknie wyremontowana, a dziś służy jako kawiarnia i restauracja. W jej historycznych murach ma też swą siedzibę Kaszubskie Centrum Kultury, którego działalność ma ogromne znaczenie dla przyszłości tego regionu.

Sama Krokowa to jedna z piękniejszych wsi na Kaszubach. Położona na terenie Wysoczyzny Żarnowieckiej może się pochwalić piękną okolicą oraz naturalnymi walorami wypoczynkowymi. Aż do 1945 roku wieś na należała do Krokowskich, którzy już w z XIV wieku byli znani jako panowie tutejszego gotyckiego zamku. Trudna historia powojenna sprawiła jednak, że po 1945 roku ich siedziba rodowa pozostała opuszczona i cudem uratowana przed zniszczeniem. Dziś, po gruntownym remoncie, jest jedną z największych atrakcji na Kaszubach i obiektem, który w czasie wycieczki po tej krainie z pewnością warto odwiedzić. Dodatkowym walorem, którym Krokowa przyciąga turystów, są korty tenisowe. Aktywny wypoczynek na czystym powietrzu, w tak pięknej scenerii – oto recepta na udany wypoczynek.

Piękna rezydencja to najważniejszy zabytek w tej miejscowości, jednak Krokowa może się pochwalić i innymi ciekawostkami. Na uwagę zasługuje tutejsze Muzeum Regionalne oraz czekające w okolicy rezerwaty przyrody. Ci, którzy znajdą dla siebie noclegi w tym miejscu, będą mogli wybrać się m. in. do rezerwatu florystycznego „Białogóra” lub do rezerwatu leśnego o nazwie „Babnica”.

One thought on “Kaszubskie atrakcje: Krokowa

Dodaj komentarz