Wakacje na Kujawach? To zawsze dobry pomysł!

Gdyby spytać statystycznego Kowalskiego, gdzie wybiera się na wakacje, zapewne powie że nad morze albo w góry. A może jednak przełamać ten schemat i pojechać na kujawy? Ten region ma wiele do zaoferowania i do tego nie ma tak wielkich tłumów!

Taniej niż nad morzem

„Paragony grozy”, które szybko stają się wiralem w internecie pokazują jasno – ceny nad Bałtykiem są o średnio 20 procent wyższe niż jeszcze w ubiegłym roku. A już wtedy było drogo. Okazuje się jednak, że urlop na Kujawach może być świetnym rozwiązaniem dla naszego portfela. Tydzień w agroturystyce w Borach Tucholskich czy też na Pojezierzu Brodnickim może być rewelacyjną ucieczką od codzienności i miejskiego zgiełku. A dla spragnionych miejskich wrażeń z pewnością świetne okażą się największe miasta, takie jak Toruń. Doskonałe zaplecze z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.

Zobacz również: Zamek w Krokowie zaprasza. Odpoczniesz z dala od zgiełku i tłumów!

Regionalne smaki przyciągają jak magnes

Sporą wartością dodaną tego regionu jest z pewnością pełne poszanowanie dla natury i ekologiczne rozwiązania jakich nie spotkasz nigdzie indziej. Do tego wielbiciele dobrego jedzenia mają nie lada atrakcję turystyczną. Na ziemi dobrzyńskiej, w Dolinie Dolnej Wisły oraz Kociewiu można podążać szlakiem krajoznawczo- kulturalnym o wdzięcznej nazwie „Niech Cię zakole!- łączy nas Wisła”. Do projektu przystąpiły nie tylko gospodarstwa agroturystyczne ale i winnice, serowarnie oraz cała gamą lokalnych przetwórców. W karcie regionalnych dań króluje jagnięcina, trufle, gęsina oraz złotnicka wieprzowina. Można również rozsmakować się w dyni w wielu odsłonach pochodzącej z ziemi dobrzyńskiej. Niezwykłym powodzeniem cieszą się również Powidła Strzeleckie.

Spływy kajakowe

To flagowa aktywność tego regionu. Organizowane nad Brdą, Wdą oraz Drwęcą, przyciągają wielbicieli z całego świata. Warto wpisać sobie w kalendarzu datę 16- 24 lipca, kiedy to odbędzie się LXVI Międzynarodowy Spływ Kajakowy nad rzeką Brda im. Marii Okołów – Podhorskej.