Memoriał im. Wacława Kujawy przed nami. To nie lada gratka dla fanów tenisa!

W dniach 24-25 czerwca w Gostyninie, odbędzie się niezwykły turniej ku pamięci mec. Wacława Kujawy. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji już zbiera zapisy uczestników. Kto może wziąć udział?

Jasny system rozgrywek

Rozgrywki z tytułu memoriału im. Wacława Kujawy zostaną przeprowadzone systemem pucharowym. Zwycięża jedna osoba z poszczególnych kategorii, która otrzyma na uroczystej gali puchary oraz dyplomy. Rozgrywki będą prowadzone w trzech kategoriach.

Pierwsza z nich to junior, do osiemnastego roku życia. Wpisowe wynosi tu 20 zł. Druga kategoria to oldboy, dla zawodników 45 lat i więcej. Trzeba również zapłacić wpisowe w wysokości 30 zł. Ostatnia z kategorii to „open”, gdzie nie ma limitów wiekowych. Za wpisowe trzeba zapłacić 50 zł. Warto również wspomnieć, że losowanie gier organizatorzy przewidzieli tuż przed rozpoczęciem zawodów w piątek, 24 czerwca o godzinie 16:00. Pierwsze rozgrywki odbędą się już o 16:45.

Coraz popularniejszy sport

Nie da się ukryć, że wraz z sukcesami Igi Świątek na arenie międzynarodowej, popularność tenisa wzrosła zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Jest to jednak wciąż zbyt drogie hobby dla przeciętnego Kowalskiego. Wydarzenia takie jak memoriał im. Wacława Kujawy mają na celu nie tylko przypomnieć najważniejsze aspekty i wszystko to, co dobrego zostało robione dla regionu. Tu również chodzi właśnie o propagowanie sportu i aktywności fizycznej zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Bo rozpocząć przygodę z tenisem można w każdym wieku. I rozgrywki na memoriale są tego najlepszym dowodem!