Skuteczna i bezbolesna depilacja przed wakacjami

W okresie wiosennym coraz większa ilość osób powoli zaczyna myśleć o zbliżających się wakacjach. Nie tylko o upalnym słońcu, ale także o tym, gdzie wakacje będzie można spędzić. Czyniąc plany wakacyjne, warto uwzględnić depilację laserową, która pomoże skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia z wybranych partii ciała.

Czas przygotować się do wakacji

Usuwanie owłosienia za pomocą lasera

Wiele osób ma w sobie taką obawę, która jawi w ich głowach obraz bolesnego zabiegu, jaki na dodatek generuje potrzebę długiego okresu rekonwalescencji. Jest to błędne myślenie, ponieważ laserowe usuwanie włosów to nie tylko zabieg bezpieczny, ale także bezbolesny. Należy jedynie wybrać sprawdzony, polecany salon kosmetyczny, aby zyskać pewność, że zaraz po wykonaniu zabiegu, będzie można wrócić do normalnej aktywności.

Epilacja laserowa Attos ma tą przewagę nad tradycyjną depilacją, że jest ona trwała. Należy jednak pamiętać o tym, aby wykonać kilka zabiegów, z których drugi i kolejny, nazywa się przypominającymi. Pozwoli to na osiągnięcie oczekiwanych efektów, czyli brak włosów m.in. w okolicach bikini, na nogach lub też w innych miejscach na ciele człowieka, gdzie zabieg będzie wykonywany. Depilacja laserowa wymaga jedynie odpowiedniego przygotowania. O czym należy pamiętać?

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Warto odwiedzić gabinet kosmetyczny wcześniej, zanim laserowe usuwanie owłosienia się odbędzie. Na minimum wcześniej, zanim dana osoba będzie chciała tego typu zabieg wykonać. Chodzi bowiem o to, że dzięki temu będzie można w odpowiedni sposób przygotować swoją skórę. Ważne jest bowiem to, aby:

  • na miesiąc przed nie stosować żadnych depilatorów ani wosku,
  • dzień przed zabiegiem należy wybraną partię ciała ogolić maszynką.

Dzień przed zabiegiem powinna odbyć się kolejna konsultacja, która pomoże ocenić, czy nie pojawiły się ewentualne przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu.

Zabieg bezbolesnej depilacji laserowej w salonie urody https://syrenka-torun.pl/

Attos to nazwa lasera, który używany będzie podczas depilacji. Jego konstrukcja (oraz kilka innych elementów) są w stanie sprawić, że nikt działania lasera nie musi się obawiać. Przed zabiegiem często wykonuje się mapowanie ciała. Można również spotkać się z użyciem cold packów, które pomagają chłodzić ciało.

Podczas konsultacji z kosmetologiem będzie można dowiedzieć się, jak dokładnie wygląda sam zabieg. Czy taka konsultacja jest konieczna? Tak. To właśnie w jej trakcie kosmetolog będzie mógł ocenić stan skóry oraz rodzaj włosia u danej osoby. Melanina, która znajduje się w strukturze włosa, odpowiedzialna jest za skuteczność każdego zabiegu. Laser oddziałuje bezpośrednio na kolor włosa, niszcząc go od wewnątrz. Kolor włosów daje tak naprawdę odpowiedź na to, ile takich zabiegów finalnie będzie potrzebnych, aby móc owłosienia pozbyć się na stałe.

Działanie lasera Attos

Światło lasera Attos przenika przez skórę i odszukuje pigment niszcząc cebulkę. Ona to bowiem odpowiedzialna jest za stymulację produkcji melaniny. Ciemne włoski (jasna skóra) sprawiają, że szybciej można osiągnąć pożądany efekt. W nieco gorszej sytuacji są osoby, które mają jasne włosy. Co jednak nie oznacza, że w ich przypadku depilacja laserowa nie przynosi oczekiwanych efektów. Muszą one jednak nastawić się na konieczność wykonania większej ilości zabiegów.

Kolejne zabiegi wykonywane są w kilkutygodniowych odstępach czasu. Nie można ich przyspieszyć, ponieważ pod uwagę brany jest cykl wzrostu włosa oraz specyfika działania samego sprzętu. Attos to laser bezpieczny, który nie powoduje ryzyka oparzenia. Nie trzeba obawiać się ryzyka uszkodzenia sąsiadujących tkanek. To korzystne rozwiązanie dla osób, które mają już dość golenia poszczególnych miejsc co dwa, trzy dni.

Zalety depilacji laserowej

Osoby, które nie są przekonane do wykonania tego typu zabiegu, powinny poznać zalety, które z tego płyną. Mowa tu o:

  • skuteczności i trwałości, jeżeli chodzi o usuwanie zbędnego owłosienia;
  • możliwości usunięcia włosów z każdej części ciała, nawet jeżeli mowa jest o trudno dostępnych miejscach, jakie znajdują się w zgięciach;
  • oszczędności czasu, ponieważ już nie trzeba będzie golić się maszynką co kilka dni;
  • ogromnym komforcie, ponieważ nie trzeba będzie przejmować się włosami na basenie lub podczas wielu innych sytuacji;
  • braku podrażnionej skóry, którą bardzo często są w stanie spowodować maszynki do golenia.

Podsumowanie

To fakt, że depilacja laserowa ma również wady. Mowa tu m.in. o konieczności kilkukrotnego powtórzenia zabiegu. Osoby, jakie mają niski próg bólu, mogą odczuwać lekki dyskomfort w trakcie i w krótkim czasie po zabiegu. Jednak lista wad jest bardzo krótka. Jeżeli dokona się porównania do zalet, to można śmiało dojść do wniosku, że zabieg depilacji przy użyciu lasera Attos, jest opłacalny. To zabieg, który polecany jest zarówno dla kobiet, jak również dla mężczyzn. W efekcie będzie można cieszyć się gładką skórą, gdzie nie będą rozwijać się w nadmiernej ilości bakterie. To właśnie dzięki depilacji laserowej, będzie można ograniczyć potliwość.