Najciekawsze miasta na Kujawach. W te wakacje musisz odwiedzić je wszystkie!

Kujawy to region, którzy dziejopisarze opisywali jako krainę mlekiem i miodem płynącą. Na przestrzeni lat wiele się tu zmieniało i każde przemiany zostawiały swój historyczny rys. Dzięki temu jest tu pełno ciekawy miejsc, nie tylko pod względem etnograficznym czy historycznym. Aby poznać klimat, warto odwiedzić najważniejsze miasta Kujaw. Jakie to będą?

Kruszwica

Była ona historyczną stolicą Kujaw. To tu przed wiekami mieszkali Goplanie i Polanie. Położona w dolinie Noteci, nad jeziorem Gopło, zachwyca nie tylko wspaniałą okolicą ale i niesamowitym historycznym klimatem. To właśnie w tym mieście, według legendy mieszkał okrutny król Popiel. Mysia Wieża to jedna z największych atrakcji tego miasta. Zobacz również średniowieczną Kolegiatę oraz wybierz się nad Jezioro Gopło i skorzystaj z jego wszystkich atrakcji!

Włocławek

Leży między Toruniem a Płockiem. To miasto również ma bogatą historię, której początki sięgają nawet X wieku. Koniecznie zobacz Katedrę Wniebowzięcia NMP na Placu Kopernika. W tej gotyckiej świątyni możesz podziwiać wiele zabytkowych dzieł sztuki. Zerknij również na ul. Karnkowskeigo, na gotycką świątynię Kościoła św. Witalisa, która jest najstarszą tego typu budowlą w mieście.

Bydgoszcz

Zapewne mijasz je, kiedy jedziesz odpocząć do Borów Tucholskich. Jednak tym razem zatrzymaj się w tym mieście, bo jest bardzo malownicze. Zacznij zwiedzanie od Rynku w Bydgoszczy, zarówno Starego jak i Rybiego, Zbożowego i Wełnianego. Przy okazji zerknij na Ratusz w Bydgoszczy. Jeżeli masz jeszcze siłę, zerknij na ciekawą z architektonicznego punktu widzenia, eklektyczną zabudowę na bydgoskiej starówce.