Włocławek może być wzorem dla innych miast. Ruszyły darmowe wycieczki z przewodnikiem!

Jak dobrze znasz okolicę w której mieszkasz? Często bywa tak, że o innych topowych miejscach wiadomo nam wiele, a swoją okolicę traktujemy po macoszemu. Jednak potem odkrywamy, w jak fajnej okolicy mieszkaliśmy. We Włocławku przez całe wakacje będzie można zwiedzać z przewodnikiem. I to zupełnie za darmo!

Sobota godzina 10:00

W każdą wakacyjną sobotę na ciekawych swojego miasta mieszkańców i turystów, będzie czekał przewodnik PTTK. Opowie nie tylko same ciekawostki z regionu, ale i przypomni niezwykłą historię miejsc, które na codzień zwyczajnie mogły spowszednieć. Co istotne, spacery te są tematyczne, więc sobotnie poranki można sobie zarezerwować zarówno w lipcu jak i sierpniu.

Szlakiem Obiektów Zabytkowych

Tematem który cieszył się największą popularnością był Miejski Spacerowy Szlak Obiektów Zabytkowych. Turyści więc przechadzali się Placem Wolności i tam słuchali o takich zabytkach jak Pomnik, Pałac Muhsama czy Klasztor oo. Franciszkanów. Pod uwagę była brana również ulica Brzeska wraz z oglądaniem neogotyckiego kościoła ewangelicko-augsburskiego w Parafii Ewangelicko Augsburskiej we Włocławku. Nie każdy wie, że znajduje się tam dawna drukarnia diecezjalna. Cały spacer kończy się u zbiegu ulicy Brzeskiej z ulicą Wojska Polskiego.

I być może tymi szlakami mieszkańcy naszego miasta przemieszczają się codziennie, jednak rzadko mają okazję posłuchać o historii tych miejsc. Dodatkowym atutem jest fakt, że przewodnikiem jest zawsze wykwalifikowana osoba, która doskonale zna historię tych miejsc i jak nikt innych potrafi zachęcić słuchaczy w podróż w przeszłość naszego miasta. Rozpiska z kolejnymi spotkaniami jest widoczna na stronie internetowej Informacji Turystycznej we Włocławku.