Kaszubskie atrakcje – to trzeba zobaczyć!

Kuszą pięknymi widokami, przyrodniczym bogactwem oraz kulturą. Kaszuby to cenne zabytki i malownicze zakątki, dzięki którym wycieczki po tej części kraju stają się dla każdego z nas wspaniałym doświadczeniem. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę?

Zamek w Bytowie

Średniowieczne zamki dla każdego z nas mogą się stać ciekawym tematem krajoznawczej wycieczki. Takich zabytków nie brak i na Kaszubach, przy czym w gronie tych najsłynniejszych znajduje się zamek w Bytowie. Jest on jedną z najlepiej zachowanych twierdz krzyżackich w Polsce, a jednocześnie siedzibą bardzo ciekawej placówki muzealnej. Jest nią Muzeum Zachodniokaszubskie, gromadzące cenne zabytki związane z historią i kulturą tej części kraju.

Kaszubski Park Etnograficzny

We Wdzydzach Kiszewskich czeka na turystów nie lada gratka. To najstarszy park etnograficzny w Polsce, mogący się pochwalić historią sięgającą 1906 roku. na terenie tego parku można zobaczyć ciekawa kolekcję budowli kaszubskich. Szkoła, zagroda rybacka, kuźnia, dworek szlachecki – oto wybrane atrakcje, z jakimi można się spotkać w trakcie spaceru po tym skansenie.

Kolegiata w Kartuzach

Jednym z najważniejszych zabytków sakralnych, jakimi mogą się pochwalić Kaszuby, jest kolegiata w Kartuzach. Przypomina ona o zakonie kartuzów, który powstał w tym miejscu już w XIV wieku. Na co warto tu zwrócić uwagę? Na barokowe stalle, które zdobią kościelne wnętrze, oraz na cztery groby, doskonale widoczne w posadzce.

Kamienne Kręgi w Odrach

Rezerwat „Kamienne Kręgi” w Odrach to wyjątkowe skupisko megalitycznych kręgów. Dawne cmentarzysko Gotów przyciąga tajemniczą atmosferą, ciekawą historią oraz piękną scenerią. Jest to jednocześnie miejsce niezwykle atrakcyjne dla turystów – przyrodników, gdyż na terenie tego rezerwatu występuje blisko 90 gatunków porostów.

Kaszubski Park Miniatur i Gigantów w Stryszej Budzie

Kto w czasie wycieczki po Kaszubach zechce zapoznać się z najsłynniejszymi budowlami tej części kraju, ten powinien odwiedzić park w Stryszej Budzie. Można tu zobaczyć ciekawe obiekty z terenu Kaszub, choć znalazło się tu również miejsce na makiety takich atrakcji, jak Statua Wolności.

Kaszuby to wyjątkowa kraina, mogąca każdego z nas oczarować swym pięknem. Wycieczki po tej części kraju będą dla turystów wspaniałą przygodą, a jednocześnie cenną lekcją. W jej trakcie można zdobyć wiele cennych informacji na temat kultury tej części kraju, a jednocześnie poznać historię tutejszych miejscowości. Coraz lepiej rozwinięta baza noclegowa sprawia, że zaplanowanie podróży po Kaszubach staje się coraz łatwiejsze, zatem każdy z nas może odwiedzić ten niezwykły skrawek Polski.