Największe jezioro na Kujawach? Oczywiście Gopło! Sprawdź wszystkie jego atrakcje!

Kujawy to prawdziwa, choć nieformalna kraina jezior. Spotkasz ich tu około 600, a największym i jednocześnie najbardziej popularnym jest jezioro Gopło. Pisali o nim wielcy dramatopisarze i podróżnicy. To akwen, który musisz zobaczyć na własne oczy!

Najlepiej z Kruszwicy

Aby podziwiać jezioro Gopło w całej swojej okazałości, najlepiej rozpocząć to z Kruszwicy. To zabytkowe miasto było kiedyś stolicą Polan i pozostałości historyczne można obserwować po dzisiejszy dzień. Każdy z nas zna legendę o Królu Popielu, który swoim okrucieństwem przerażał okolicznych mieszkańców. Z okropnym władcą poradziły sobie dopiero myszy. Mysią Wieżę można oglądać po dzisiejszy dzień i stanowi świetną atrakcję turystyczną.

Atrakcje nad jeziorem Gopło

Miejsce to może się poszczycić bardzo dobrze przemyślaną bazą turystyczno – noclegową. Ze względu na niską linię brzegową, wiele tu przystani oraz klubów żeglarskich czy wioślarskich. Do najlepszych plaż można zaliczyć Plażę Łagiewniki, Dziką Plażę oraz Plaża na Cyplu. Każda z nich to świetne miejsce na całodzienny relaks. Nie musisz martwić się o bezpieczeństwo, bo w sezonie letnim na każdej plaży pracuje ratownik wodny.

Dodatkowe plusy to ciekawe place zabaw dla dzieci, a także rozbudowana baza gastronomiczna z przystępnymi cenami. Dla spragnionych zabawy, otwarte są również bary i kluby, oferujące dobrą imprezę prawie do samego rana.

Jeżeli jednak wolisz ciszę i spokój, znajdziesz tu również klimatyczną agroturystykę a także pola namiotowe i campingi. Wielbiciele wędkarstwa z pewnością docenią również świetnie przygotowane łowiska. Zdarzają się tu naprawdę grube ryby!