Kąpieliska we Włocławku. Które są czynne przez całe lato?

Sezon kąpielowy w naszym kraju trwa od 1 czerwca do 30 września. Nim jednak wyjdziemy z torbą plażową oraz strojem kąpielowym, warto sprawdzić, czy miejsce do którego się udajemy, jest bezpieczne. Wyznacznikiem jest komunikat ze strony Głównego Inspektora Sanitarnego. Gdzie więc można pływać we Włocławku?

Kąpielisko Cekcyn

Znajduje się w otoczonym lasem Jeziorze Wielkim Cekcyńskim, położonym w powiecie Tucholskim. Sezon kąpielowy tu zaczyna się późno, bo dopiero 28 czerwca, a kończy wraz z końcem sierpnia. Ratownik sprawuje nadzór w godzinach od 10:00 do 18:00. Plażowicze mogą korzystać również z małego zaplecza gastronomicznego.

Kąpielisko Gostycyn-Piła

Znajduje się na Jeziorze Środkowym w miejscowości Gostycyn, w powiecie tucholskim. Tu sezon kąpielowy rozpoczyna się oficjalnie 1 lipca i kończy 31 sierpnia. W tym czasie, w godzinach od 12:00 do 19:00 na największej plaży jest obecny ratownik wodny. Doskonałe miejsce z czystą plażą i piaskiem zamiast kamieni.

Kąpielisko Głęboczek

Znajdziesz go na Jeziorze Głęboczek w Tucholi. Dojedziesz tam bez problemu ulicą Podmiejską w powiecie Tucholskim. Sezon kąpielowy z obstawą ratownika rozpoczyna się od 1 lipca do 31 sierpnia i w godzinach od 10:00 do 18:00. To idealne miejsce na trening SUP. Jezioro otacza gęsty las i wrażenia podczas pływania są niezapomniane.

Kąpielisko Cypel

To z kolei położone jest w powiecie inowrocławskim, w Kruszwicy nad Jeziorem Gopło. To jeden z najbardziej popularnych kąpielisk w rejonie. Otwarte jest standardowo od 10:00 do 18:00 z obstawą ratownika w tych godzinach. Znajduje się tam malownicza plaża, siłownia na powietrzu oraz plac zabaw dla dzieci.