Atrakcje turystyczne Kujawy

Atrakcje turystyczne Kujawy dla dzieci czyli zwiedzanie całą rodziną!

Nie ma chyba barwniejszego miejsca w naszym kraju niż ten region. Jeziora, łąki i lasy mieszają się z bogatą kulturą i przepięknymi zabytkami. Atrakcje turystyczne Kujawy dla dzieci to połączenie tego wszystkiego, oprószone jednak szczyptą baśni i magii. Zobacz, gdzie pojechać z najmłodszymi!

Podróż w przeszłość czyli Park Dinozaurów

Jest to jeden z największych parków rozrywki tego typu. Mieści się w Solcu Kujawskim. Można go odwiedzać bez względu na porę roku, jednak to właśnie w sezonie letnim prezentuje swoje najlepsze walory. Przede wszystkim to roślinny układ słoneczny, mini park archeologiczny, muzeum ziemi, a także ogród archeologiczny i kino 5 D. Jednak to nie wszystkie atrakcje turystyczne Kujawy dla dzieci, jakie przygotował Park Dinozaurów. Już od wejścia witają nas ogromnej wielkości dinozaury, które możemy obserwować poruszając się po parku. Warto zarezerwować sobie cały dzień na te atrakcje.

W poszukiwaniu wiedzy – do Młyna!

Jeżeli jesteś na Kujawach z dziećmi, koniecznie musisz zobaczyć również Toruń. To miasto słynie nie tylko ze słodkich toruńskich pierników. Pierwsza rzecz do zobaczenia, to Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Każde dziecko, nawet to które niespecjalnie lubi się uczyć, da się porwać naukowym nowinkom. Na ogromnej przestrzeni pełnej technologicznego sprzętu, możemy się wcielić w pracownika laboratorium, testera a nawet majsterkowicza. Tym samym na własnej skórze przekonamy się, jak działają niektóre przedmioty.

Zobacz również: Folklor z Kujaw nie ma sobie równych. Na tym polega jego urok!

Kolejna atrakcja Kujaw i to nie tylko dla najmłodszych, to Dom Legend Toruńskich. Już od wejścia witają was postaci z najsłynniejszych toruńskich legend. To jedno z tych miejsc, gdzie nawet dorosły poczuje się znowu jak dziecko. I razem będziecie świetnie bawić się na wielu pokazach interaktywnych czy spektaklach.

Atrakcje turystyczne Kujawy dla dzieci – kolejką Wenecja

Jeżeli twoje dziecko uwielbia podróżować pociągiem, koniecznie musicie skorzystać z niezwykłej kolejki wąskotorowej o wdzięcznej nazwie Wenecja. Działa od 1972 roku i po dzisiejszy dzień z powodzeniem wozi wszystkich pasjonatów kolei. Po przejażdżce można również iść na zwiedzanie do muzeum. Podczas oglądania eksponatów można poczuć się jak prawdziwy maszynista.

Pod ziemię do kopalni

Miejscowość Kłodawa zapewne większości z nas kojarzy się z solą. Nie dzieje się to bez powodu. To właśnie w tym mieście jest największa w regionie kopalnia soli kamiennej, która jednocześnie jest otwarta dla zwiedzających. Co istotne, nie ma tu ograniczeń wiekowych, więc z wycieczki mogą skorzystać nawet małe dzieci. Samo zwiedzanie kopalni rozpoczyna się zjazdem windą 600 metrów w dół. Następnie turyści przechodzą podziemnymi korytarzami. Trasa turystyczna wiedzie do kaplicy św. Kingi, patronki górników którzy wydobywają sól.

Centrum Szkolenia Rycerskiego

Jeżeli wasze dzieci marzą o tym aby zostać rycerzem, nie ma lepszego miejsca, by spełnić właśnie tę zachciankę. Centrum Szkolenia Rycerskiego w pełni wpisuje się w miejsce pod nazwą atrakcje turystyczne Kujaw dla dzieci. Aby zostały prawdziwymi rycerzami, musicie podjechać do Bycznej. W centrum szkoleniowym znajdziecie nie tylko kąpiel parową w bali czy naukę rzutu toporem. Będzie również strzelanie z łuku do celu i inne, przydatne rycerzowi umiejętności. Obok znajduje się tematyczne muzeum.

Atrakcje turystyczne Kujawy dla dzieci – Family Park

Family Park Centrum Zabaw Rodzinnych znajduje się w Bydgoszczy. Na wizytę w tym miejscu koniecznie zarezerwuj sobie cały dzień. Na dzieciaki czeka tu nie tylko ogromny plac zabaw z dmuchanymi zamkami, zjeżdżalniami i baseny z piłeczkami. To również ścianka wspinaczkowa a także trampoliny. Gdy dzieci się wyszaleją, mogą razem z Profesorem Ciekawskim przeprowadzić szeregi eksperymentów naukowych.